Arif Sağ hastaneye kaldırıldı

Arif Sağ hastaneye kaldırıldı

Usta halk sanatçısı Arif Sağ’ın bir süredir hastanede tedavi gördüğü öğrenildi… Akciğer kanseri teşhisi konulan Arif Sağ, pazartesi günü ameliyat olacak.

13 Mayıs’ta Sebahat Akkiraz ve Erdal Erzincan ile İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi’nde bir konser vermesi beklenen Sağ, doktorunun uyarısıyla konsere çıkmadı ve tedavi altına alındı. Arif Sağ’ın konsere ise oğlu Tolga Sağ’ı gönderdiği aktarıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger de Arif Sağ’ı hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiğini sosyal medya hesabından açıkladı. Fazla kilolarıyla dikkat çeken Arif Sağ’ın neden hastaneye yattığı açıklanmazken, usta sanatçı 2012 yılında bağırsak enfeksiyonu nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı.

Fazla kilolarıyla dikkat çeken 72 yaşındaki sanatçının neden hastaneye yattığının ayrıntılarına Posta.com.tr ulaştı.

ARİF SAĞ AKCİĞER KANSERİNE YAKALANDI
Halk müziğinin usta ismi Arif Sağ, geçen yıl eşi Yıldız Sağ’ı kanserden kaybetmişti. Arif Sağ da aynı hastalığa yakalandı. Akciğer kanseri teşhisi konulan Arif Sağ, pazartesi günü ameliyat olacak. Operasyonla Arif Sağ’ın sol lobundaki kanserli bölge alınacak.

Doktorların yaklaşık 1.5 yıl önce Arif Sağ’ı kanser riskine karşı uyardığı ancak usta sanatçının bu uyarıyı önemsemediği öğrenildi.

Pazartesi günü ameliyat olacak olan Arif Sağ’ın moralinin ise yüksek olduğu belirtildi.

Etiketler :
Örnek Resim
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER