Radyo Kilim
Örnek Resim

        Radyomuzu Dinleyin...

  

Fikri Asım Fikir Ve Düşünce Derneği Genel Başkanı Hasan Türksel, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Fikri Asım Fikir Ve Düşünce Derneği Genel Başkanı Hasan Türksel, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Genel Başkan Türksel, mesajında şu ifadelere yer verdi:

‘’19 mayıs Türkiye tarihinin en önemli dönüm noktalarından biridir. 19 Mayıs 1919 tarihinde Gazi Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışı ile başlayan bağımsızlık mücadelesi, işgal altında kalan bir ülkenin gerektiğinde tüm varı ve yoğuyla yeniden ayağa kalkabileceğinin ancak inanmış bir millet ile olabileceğinin önemli bir örneği oldu. Kahraman halkımızın bağımsızlık için verdiği mücadele, gösterdiği cesaret ve fedakarlık neticesinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği gençlerimize emanettir. Gençlerimizin kabiliyetleri, düşünceleri, cesareti, duyguları ve coşkularıyla ülkemizi koruyup muhafaza edeceklerine olan inancım sonsuzdur. Bu aşamada Fikr-i Asım Fikir Ve Düşünce Derneği olarak üzerimize düşen rol ise; ilim ve irfan sahibi, ceddini tanıyan ve bilen, atalarının yaşadıklarından ders alan, batı özentisinde olmayıp aksine kendi öz kültürü için mücadele eden,sorumluluk sahibi, duyarlı, çalışkan ve bilinçli gençler yetiştirmektir. Bizlerin geleceğimizi ve vatanımızı emanet edeceğimiz gençlerimizin bu sorumluluk ile geleceğe yön vereceği yönündeki umudumuz tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle; geleceğe emin adımlarla ilerlerken yegane temsilcilerimiz olan gençlerimizin ve asımın neslinin19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor; bağımsızlığımız için mücadele veren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanının bağımsızlığı için canlarını feda eden tüm şehit ve gazilerimizi türkiye genelindeki tüm teşkilatım adına sevgi, saygı ve minnetle anıyorum.”

GENEL BAŞKAN
Hasan TÜRKSEL

Etiketler :
Örnek Resim
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER