Gaziantep’te 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu

Gaziantep’te 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu

Gaziantep’te 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yıl dönümü kutlamaları 15 Temmuz Demokrasi Meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı.

Çelenk sunma törenine Vali Davut Gül ile birlikte Garnizon Komutanı Hacı Halil Osma, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep milletvekilleri Derya Bakbak, Ali Muhittin Taşdoğan, Müslüm Yüksel, İrfan Kaplan, Bayram Yılmazkaya, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hidayet Arıkan, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, adli, idari ve askeri erkan, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gazeteciler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra çelenk sunumu ile sona ererken törenin hemen ardından Vali Davut Gül ve protokol üyeleri 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile Valilik Fuaye Salonda tebrigatları kabul etti.

Akabinde Vali Davut Gül, protokol üyeleri ile birlikte İstasyon Meydanı’nda yapılan 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Programına katıldı. Alana askeri tören aracı ile giren Vali Davut Gül, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hacı Halil Osma ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile birlikte vatandaşları selamlayarak bayramlarını kutladı. Pyd. Yüzbaşı Hüseyin Türkkahraman tarafından günün anlam ve önemine binaen yapılan konuşmanın ardından öğrencilerin okudukları şiirler ve halk oyunları gösterisi ile devam eden tören, geçiş merasimi ile son buldu.

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yapılan kutlamalar akşam 19.30’da Panaroma Müzesi’nde yapılacak olan Zafer Bayramı Kabul töreni ile sona erecek.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER