Gaziantep’te 500 yetim çocuğa giyim yardımı

Gaziantep’te 500 yetim çocuğa giyim yardımı

İmkander Gaziantep Şubesi 500 yetim çocuğa ayakkabı, pantolon, mont kazak yardımı yaptı.Gaziantep’te 500 yetim çocuğa giyim yardımı..

Çocuklar üşümesin kampanyası çerçevesinde, daha önce belirlenen 500 yardıma muhtaç Suriyeli ve Türk yetim çocuğa, ayakkabı, pantolon, mont ve kazak yardımında bulunan imkander Gaziantep şubesi, yetimlerin yüzünü güldürdü.

Çocuklar üşümesin kampanyası

İmkander Gaziantep Şube Başkanı Sait Gökdelen 500 yetim çocuğa giyim yardımında bulunduklarını belirterek, “Bugün burada Çocuklar Üşümesin kampanyamız çerçevesinde 500 yetim çocuğa giyim yardımında bulunuyoruz. Yardımımız arasında ayakkabı, pantolon, mont ve kazak bulunuyor. İsterdik ki Gaziantep’teki bütün yetimleri giydirebilelim. Ama imkanımız dahilinde bugün 500 yetimi giydiriyoruz. Merkezimiz İstanbul’da da 250 yetime giyim yardımı yapıyor toplamda 750 yetimin yüzünü güldüreceğiz. Yetimler bize Allah’ın emanetidir onlar arasında ayrımcılık olamaz. Yardım ettiğimiz yetimler arasında hem Suriyeli hem de Türkler var. Suriye’de benim için Ebu yetim diyorlar, anlamı yetimlerin babası, bu beni çok mutlu ediyor” diye konuştu.

Daha sonra yetim çocuklar tek tek giydirildi.

KAYNAK: iha

Örnek Resim
SON DAKİKA HABERLERİ
Örnek Resim
İLGİLİ HABERLER