Maxim’i milli takıma hazırlıyor

Maxim’i milli takıma hazırlıyor

Ara transfer döneminde vatandaşı Alexandru Maxım’i Gaziantep F.K’ya getiren teknik direktör Marıus Sumjudica, oyuncusunu milli takıma hazırlıyor.A+A-Bundesliga ekiplerinden Maınz 05 kulübünden sezon sonunda Maxım’in bonservisinin alınmasını isteyen Sumudica, oyuncusunun Gaziantep F.K’da gerçek kimliğine kavuştuğunu kaydetti.

 

BANA GELDİĞİNDE ACI ÇEKİYORDU

Alexandru Maxım’in Almanya’da yeteri kadar şans bulamamasından dolayı futboldan uzaklaştığını söyleyen Kırmızı – Siyahlı ekibin teknik patronu Sumudica, “Bana geldiğinde acı çekiyordu çünkü son zamanlarda fazla oynamadı. Almanlar biraz milliyetçidir, birkaç yabancı oyuncu almak istiyorlar, paranın aralarında kalmasını istiyorlar. Maxim profesyonel, disiplinli, bir doz coşkuya ihtiyacı vardı ve benden ne aradığını buldu. Desteğe ihtiyacı vardı. Onunla tanıştığımda biraz garipti, çok dışa bakmadı” dedi.

 

TÜRKİYE’DE AGRESİF OYNUYORLAR

 

Maxim’in bonservisinin Almanya’daki kulübünde olduğunu hatırlatan Sumudica, “Bir oyuncu, şimdi Bundesliga’da kaç Romen oynuyor? Ona basmayı hayal bile etmiyor! Stuttgart’ta Maric vardı ve bir de Maxim. Önümüzdeki 10 yıl boyunca Almanya’da oynayacak Rumenlerin bir elinin parmaklarına güveneceğiz. Maxim, Romanya milli takımı için oynamak zorunda, evet! Unutmayalım ki burada çok güçlü bir şampiyonada gelişiyor. Türkiye’den gelen takımların milyonlarca avro maaş ödeyen oyuncuları var, Türkiye’de çok agresif oynuyorlar” şeklinde konuştu.

gaziantep 27

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Novel Kitap