MEHMETÇİĞE MARŞLI SELAM

MEHMETÇİĞE MARŞLI SELAM

1.270 ŞAHİNBEYLİ ÖĞRENCİDEN MEHMETÇİĞE MARŞLI SELAM

Şahinbey Belediyesi ve Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte organize ettiği proje çerçevesinde lise öğrencilerinin oluşturduğu 1.270 kişilik dev koro Barış Pınarı Harekatı’nda görev alan askerlere “Vatan” ve “Takva” marşları ile destek oldu.

Barış Pınarı Harekatı’nı icra eden kahraman askerlere moral desteği vermek, milli birlik ve beraberliği tek yürekte hissedip tek nefeste söylemek için Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törene emekli Vali Adnan Yılmaz, Şahinbey İlçe Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Şehitkamil İlçe Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Öğrencilerin performansı katılımcılar tarafından büyük beğeniyle karşılanırken, öğrenciler Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan Mehmetçiklere asker selamıyla selam yolladı.

GENÇLERİMİZ BİZE UMUT VERİYOR

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, gençlerin kendilerine umut verdiklerini ifade ederek, “Barış Pınarı Harekatı’na katılan askerlerimize moral desteği sağlamak için Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Şahinbey Belediyemizin de desteğiyle 9 okuldaki 1.270 öğrencinin katılımıyla milli birliğimizi ve beraberliğimizi tek yürekte hissedip, tek nefeste söylemek adına burada bir koro seslendirmesi yaptı. Ben gençlerimize ve Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum. Gençlerimiz bizlere umut veriyor. Geleceğimize dair daha ümitle bakmamıza vesile oluyorlar. Ben bu koronun oluşmasında emeği geçen başta Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

ASKERLERİMİZ YALNIZ DEĞİL

Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan kahraman askerlerimizin yalnız olmadığını belirterek, “Dokuz lisemizden 1.270 öğrencimiz Şahinbey belediyemizin destekleriyle bir araya gelerek, “Vatan ve Takva” marşını seslendirdiler. Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan kahraman askerlerimizin yalnız olmadığını geride bekleyen tüm gençlerimizin aynı duygu ve düşüncelerle sıra beklediğinin mesajını vermek istedik. Bugün 1.270 öğrencimiz İlçemizde bulunan 250.000 öğrencimizi temsil ettiği gibi inanıyorum ki ülkemizde tüm öğrencilerin duygularına tercüman olmuşlardır. Yaptığımız çalışmalarda bizlere desteğini esirgemeyen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na özellikle teşekkür ediyorum” dedi.

Emekli Vali Adnan Yılmaz, öğrencilere İslam bilim Tarihi araştırmacısı Prof. Dr. Fuat Sezgin’in hayatını anlattı. Vali Yılmaz, Dünyanın en büyük bilim tarihçilerinden biri olan Prof. Dr. Fuat Sezgin birçok eserin yanı sıra 94 yıllık çalışmasının bir ürünü olan 17 ciltlik Arap-İslam Bilim Tarihi adlı en kapsamlı eseri yazdığını ifade etti.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Novel Kitap