MHP İl Başkanı Muhittin Taşdoğan Gaziantep gündemini değerlendirdi

MHP İl Başkanı Muhittin Taşdoğan Gaziantep gündemini değerlendirdi

Milliyetçi Hareket partisi (MHP) Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, Ramazan ayında Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep’te de gıda fiyatlarına ard arda gelen zam fiyatlarını,Gaziantep’teki ihracata karşı uygulanan keyfi uygulamalar ve değerlendirdi.

Ramazan ayı öncesinde yapılan açıklamalara bakıldığında gıda fiyatlarını takip edileceği, anormal bir artışta cezaların uygulanacağının söylendiğini hatırlatan Gaziantep İl Başkan Muhittin Taşdoğan, “Gaziantep’te de gıda fiyatlarına zam üstüne zam yapılıyor. Bu durum araştırmalarla da sabitlenmiş durumda bazı tarım örgütleri tarafından derlenen bilgilere göre tahıllar, yağlı tohumlar, süt ürünleri, et ve şeker fiyatlarındaki aylık değişimleri izleyen gıda fiyatları endeksi yüzde 2.2 artışla ortalama 172.6 puana çıkmıştır. Bu artışla birlikte ise piyasalarda gıda fiyatları geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 10 yükselmiştir. Tüketici fiyat endeksi Mayıs 2017 sonuçlarında bir önceki yıla göre en yüksek artış yüzde 14.60 ile Gaziantep, Kilis ve Adıyaman bölgesinde ortaya çıkmıştır. Türkiye ortalamasından daha yüksek olan bu artış,nüfus yoğunluğunun yüksek olması nedeniyle de geçim sıkıntısı çeken vatandaşlarımızın yükünü daha da ağırlaştırmaktadır. Her ne kadar ülkemizdeki bakanlar bu konuda yaptığı açıklamalarla araştırmaların tersini söylese de bu fiyatlar vatandaşlarımızı geçim sıkıntısına sürüklemektedir” şeklinde ifade etti.

“Keyfi uygulamalar mağdur etmektedir”

Şehrin tüm sorunlarına dikkat çekmek çözüm önerisi sunmak, dillendirmek ve takipçisi olmak, görevimizi her alanda sürdürmekteyiz diyen Başkan Taşdoğan, “Gaziantep’te yerleşik olmayan ihracatçı firmaların bir çoğuna, defalarca sarı hattan kırmızı hatta çevrilmesi sebebiyle yüksek maliyetler doğmuş ve ihracatçı firmalar ya ihracatı yapmaktan vazgeçmişler ya da Gaziantep gümrüğünden değil de diğer bölge gümrüklerinde işlem yapmaya zorlanmışlardır. Amacı ihracat yapmak olan firmalar son zamanlarda bir hırsız gibi değerlendirilmekte ve bu kişilere karşı yıldırma politikasıyla iş yapmaz hale getirilmeye çalışılmaktadır. İhracatçılarımıza karşı uygulanan bu tarz keyfi uygulamalar onları oldukça mağdur etmektedir” ifadelerini kullandı.

“Gaziantep’te futbolunda da önemli gelişmeler yaşanmaktadır”

Gaziantep futboluna da değinen ve MHP olarak desteklerini her daim göstereceklerini dile getiren Başkan Taşdoğan, “Büyükşehir Gaziantepspor da bugün başkanlığı devralması beklenen Adil Konukoğlu, çalışmalarını şimdiden yürütüyor. Bu gelişme Gaziantep futbolu adına önemli bir gelişmedir. Gaziantepspor’un ligden düşmesiyle ciddi sıkıntılar içerisine giren, şehrimiz, adına atılan bu adım, doğru bir adımdır. Şimdi ise şehrimizin diğer takımı olan Büyükşehir Gaziantepspor’da doğru yapılanma ve adımlar atılarak önemli işler yapılmaya çalışılıyor. Bu durum şehrimizin prestiji açısında da oldukça önemli olmakla beraber şehrimizi tekrar ayağa kaldırmak adına atılmış adımdır. İsmi Gaziantep Futbol Kulübü, rengi Kırmızı,Siyah, Beyaz, Başkanı ise Gaziantep’in gururu Adil Konukoğlu’nun olacağını öğrendiğimiz, takımımıza, MHP olarak desteğimizi her daim göstereceğiz. Allah’ın izniyle. Bugün yapılacak kongresine tam kadro katılıp desteğimizi vereceğiz” dedi.

MHP Gaziantep İl binasında düzenlenen basın toplantısına, MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, MHP ilçe başkanları ve kadın kolları katıldı.

İha

Örnek Resim
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER