Radyo Kilim
Örnek Resim

        Radyomuzu Dinleyin...

  

Şehit Kızından Tüm Türkiye’yi Ağlatan Mesaj

Şehit Kızından Tüm Türkiye’yi Ağlatan Mesaj

13 Şubat 2017 Pazartesi 11:22
El Bab’da şehit olan Piyade Uzman Çavuş Emin Güngör’ün 15 yaşındaki kızının sosyal medyada yazdıkları tüm Türkiye’yi ağlatırken acılı kız babasının şehit olduğuna hala inanamadığını söyledi.

Fırat Kalkanı Harekatı’nda terör örgütü DEAŞ ile yaşanan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Emin Güngör’ün 15 yaşındaki kızı, babasına hitaben yazdığı mesajı sosyal medya hesabından paylaştı.

“TEĞMEN MİRAÇ” OLARAK SESLENİRDİ

Babasının kendisinin asker olmasını istediğini ve bazen “Teğmen Miraç” olarak seslendiğine işaret eden Miraç Göngör, babasının şehit olduğuna halen inanamadığını belirtti.

Suriye’nin kuzeyindeki El Bab bölgesinde terör örgütüne yönelik operasyonda önceki gün şehit olan Piyade Uzman Çavuş Emin Güngör’ün (40) üç kızından en büyüğü olan 15 yaşındaki Miraç Göngör, dün Çardak Havalimanı’nda şehidin karşılanması töreni sonrası sosyal medya hesabından bir mesaj paylaştı.

“ASKER OL DA GÖĞSÜMÜ GERE GERE BENİM KZIM ASKER OLDU DİYEYİM”

Babasına hitaben yazdığı mesajda Güngör, babasıyla birlikte kurdukları hayalleri hatırladığını, onun acısına dayanamadığını ifade etti. Babasının kendisinin asker olmasını istediğini kaydeden Göngör, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Çok hayalimiz vardı, ne güzel hayallerimiz vardı. Hani hep derdin ya, ‘bir asker ol da göğsümü gere gere benim kızım asker’ diyeyim. Bir de arada ‘Teğmen Miraç’ diye seslenirdin, nasıl gaza gelirdim, anlatamam. Kim beni destekleyecek bu kadar. Sanki her şey bir kabustan ibaret. Senin o uçaktan inişin, askerlerin seni taşıması, göğsümde yazan Şehit Emin Güngör yazısı….”

“AÇMAYACAĞINI BİLDİĞİM TELEFONUNU ARADIM”

Artık hayatında koşulsuz şartsız güvenebileceği bir erkek olmadığını kaydeden Güngör, artık “arkasında kapı gibi babasının olduğunu, kendisine bir şey olmaz.” diyemeyeceğini belirtti.

Mesajında “O kadar çok istiyorum ki son kez sarılmak, doya doya öpmek, o güzel yüzünü son kez görmek…” ifadesini kullanan şehit kızı, duygularını şu kelimelerle anlattı:

“Ben dün açmayacağını bildiğim telefonunu aradım, görmeyeceğini bildiğim bir sürü mesaj attım. Hala şaka gibi geliyor. Seni çok seviyorum biliyorsun değil mi, çok seviyoruz. Sen bizi hep izliyorsun onu da biliyorum.” ifadelerini kullandı.

“SESİM SANA ULAŞIR DİYE ÇOK ÇIĞLIK ATTIM”

Güngör, mesajını “Dün gece çok çığlık attım gökyüzüne, belki sesim sana ulaşır diye.” ifadeleriyle sonlandırdı.

Şehidin naaşı, bugün Acıpayam’da düzenlenecek törenin ardından Acıpayam Garnizon Şehitliği’nde defnedilecek.

Etiketler :
Örnek Resim
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER