Şehitkamil’de 2 Mahalleye Pazar Yeri

Şehitkamil’de 2 Mahalleye Pazar Yeri

ŞEHİTKAMİL Belediyesi tarafından Fıstıklık ve Burak Mahallelerine pazar yeri yapılıyor.

Fıstıklık ve Burak Mahallesi’nde yapımına başlanan pazar yeri inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Şu anda da her iki mahallemizde aynı anda yapım çalışmamız devam ediyor. İnşallah Kurban Bayramı’ndan önce tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz” dedi.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, yapımı için söz verdiği 2 pazar yerinin inşaat çalışmalarını yerinde inceledi, yetkililerden bilgi aldı. Fıstıklık ve Burak Mahallesi’nde yapımları süren pazar yerlerini Kurban Bayramı’ndan önce tamamlamayı hedeflediklerini kaydeden Fadıloğlu, vatandaşın talebini yerine getirmek adına çalıştıklarını vurguladı.

Her iki pazar yerinin de toplam bin 500 metrekare kapalı alana sahip olduğu bilgisini veren Rıdvan Fadıloğlu, pazar yerlerinde; 52 adet tezgah alanı, zabıta kontrol odası, mescit ve tuvaletler bulunacağını söyledi.

Mahalle kültüründe çok önemli bir yere sahip olan pazar yerlerini nitelik olarak daha kullanışlı hale getirmek için çalıştıklarını dile getiren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, pazar yerlerinin yapımına ilişkin önceden söz verdiklerini, şimdi de verdikleri sözü tutmak için çalıştıklarını kaydetti. Başkan Fadıloğlu, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Fıstıklık ve Burak mahallelerimizde ikamet eden hemşerilerimizin pazar yeri yapılması yönünde talepleri vardı. Biz de halkımıza pazar yerlerini yapacağımıza yönelik söz vermiştik. Sözümüzü yerine getirmek adına planlama çalışmalarını yaptık ve tamamladık. Mülkiyet problemini çözdük. Şu anda da her iki mahallemizde aynı anda yapım çalışmamız devam ediyor. İnşallah Kurban Bayramı’ndan önce tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Vatandaşlarımızın taleplerini yerine getirmek adına imkanlar dahilinde tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte gayret gösteriyoruz. Şimdiden her iki pazar yerimiz de halkımıza hayırlı ve uğurlu olsun.”

DHA

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Novel Kitap