UMUTLARI FATMA ŞAHİN !

UMUTLARI FATMA ŞAHİN !

Bedensel engelli Nermin Kirişoğlu, böbrek yetmezliği ve şeker hastalığının pençesinde yaşam mücadelesi veriyor.

En büyük hayali kendisi gibi engelli olan eşi Murat ile birlikte TOKİ’nin engellilere tanıdığı öncelikten faydalanıp bir ev sahibi olabilmek. Tek umudu ise Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin.

İKİSİ DE ENGELLİ

Bedensel engelli Nermin Kirişoğlu (53), böbrek yetmezliği ve şeker hastalığının pençesine düşmüş durumda. Kendisi gibi bedensel engelli eşi Murat Kirişoğlu ile 350 lira kirası olan gecekonduda yaşıyorlar. 3 ayda bir aldıkları engelli maaşı dışında hiçbir gelirleri olmayan yaşlı çift, başlarını sokabilecekleri bir ev sahibi olmayı çok istiyorlar. ‘Engelli ve yaşlılara öncelik veriliyor” diye 3 defa TOKİ’ye başvurmalarına rağmen konut sahibi olma şansını yakalayamadılar. Eşyası olmayan evlerinde çaresiz bir şekilde ev sahibi olma hayalleri kuran Kirişoğlu çifti, bakkaldan kasaba borç batağına düşmüş durumda. Yaşadıkları büyük zorluklara rağmen, yardım peşinde olmadıklarını belirten çift, TOKİ’nin engellilere verdiği önceliğin kendilerine de tanınmasını istiyorlar ve 3 defa başvurmalarına rağmen sonuç alamadıklarını dile getirdiler.

BİR ODALI DA OLSA EV İSTİYORUZ

Nermin Kirişçi, bedensel engelinin yanı sıra böbrek yetmezliği ve şeker hastalığı ile de mücadele ettiğini belirterek, “Hiçbir iş yapacak durumda değilim.Eşim de benim gibi engelli olduğu için çalışamıyor. 3 ayda bir engelli maaşı alıyoruz. Ama yetmiyor. Evimizin kirası 350 lira. Faturalar ve masraflar da eklenince çaresiz kalıyoruz. Yine de şükrediyoruz. Bizim tek isteğimiz ev sahibi olabilmek. Evimize ödediğimiz kira ile TOKİ’den 1+1 de olsa daire sahibi olabiliriz. Engellilere öncelik tanındığını öğrenince 3 defa başvurduk. Ama üçünde de bize ev çıkmadı. Engelli bir vatandaş olarak TOKİ’nin bize verdiği öncelikten faydalanmamız sağlansın. Ama maalesef şu ana kadar bu sağlanmadı. Evimiz de çok kötü durumda. Biz artık bir odalı da olsa bir evde yaşamak istiyoruz” dedi.

UMUTLARI FATMA ŞAHİN

Sağlık açısından çok kötü durumda olduğunu ve ayakta duracak halinin olmadığını belirten Kirişoğlu, çok çaresiz kaldıklarını dile getirdi. En büyük hayalleri olan ev sahibi olmak için Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’den yardım isteyen yaşlı kadın, “Fatma bacımız biliyoruz ki, mağdurun hep yanında olmuştur. Biz yardım da istemiyoruz. Sadece çok düşük ücretlere verilen evlerden bize de verilmesini istiyoruz. Aç kalırız, hiçbir şey almayız ama engelli maaşımızla ev paramızı öderiz. Düşük gelirli aileler için verilen evlerden almamıza yardımcı olsun. Kendisine ulaşmak istedik ama bir türlü ulaşamadık. Fatma bacımızdan bu konuda yardım bekliyoruz” şeklinde konuştu.

telgraf

Gaziantep Mega Haber

Örnek Resim
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER