500 kişi hakkında idari işlem başlatıldı

500 kişi hakkında idari işlem başlatıldı

Yasağı ihlal edene ceza Gaziantep’te 65 yaş üstü kişiler için uygulamaya başlanılan sokağa çıkma yasağını ihlal eden 500 kişi hakkında idari işlem başlatıldı

Gaziantep’te, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulamaya konulan 65 üstü kişilerin sokağa çıkması yasağını ihlal eden 500 kişiye idari işlem yapıldı. Kentte kurulan ekiplerle 4 bin civarında kişinin ihtiyaçlarının giderildiğini açıklayan Vali Gül, “Büyüklerimiz evlerinde otursun, her ihtiyacını karşılayacağız. Sabretmeyin dışarı çıkanlara da gerekli idari işlemler yapılacaktır” dedi. Koronvirüsün şakası olmayan bir hastalık olduğunu söyleyen Vali Gül, “Dünyada nasıl bir yayılma yaşandığını görüyoruz.

 

Ülkemizde bunun olmaması için devletimiz önlem almaya devam ediyor. Biz de yerelde alınan kararları en iyi şekilde uygulamaya başlıyoruz. 65 yaş üstü bireylere yönelik alınan sokağa çıkma yasağına büyük ölçüde uyuluyor ama uymayanlar da var. 500 kişiye bu nedenle gerekli idari işlemleri başlattık” diye konuştu. Evinde kalıp, çeşitli ihtiyacı olan 4 bin kişiye de kurulan ekipler tarafından destek verildiğini belirten Vali Gül, “Bu insanlarımızın gerekli olan ihtiyaçları görevli arkadaşlarımız tarafından kısa süre içinde karşılandı. Büyüklerimiz evlerinde otursun, biraz sabretsin. Biz onların her türlü ihtiyacını anında karşılarız. Yeter ki evlerinde durup hastalıktan uzak dursunlar. Bu her şeyden önce onların sağlığı için çok önemli” dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Novel Kitap