7.5 milyon euroluk banka vurgunundan şok gelişmeler

7.5 milyon euroluk banka vurgunundan şok gelişmeler

Gaziantep’te 5 yıl önce 7.5 milyon euroluk banka vurgununda yaşanan olaylar ve soyguncuların planları sıkı takibe alan polisler tarafından ortaya çıkarıldı.

Bankalardan topladıkları paralarla ortadan kaybolan ve 4 ay sonra teslim olan, daha sonra tahliye edilen 2 güvenlik görevlisi hapisten çıktıktan sonra takibe alındı. Aileleri de yakın takipte olan soyguncuların parayı sakladıkları, işyerleri açtıkları, ev, arsa ve daire aldıkları ortaya çıkarıldı. Ailelerinden toplam 17 kişi gözaltına alındı. Bu arada ailelerin tüm mal varlıklarına el koydu.2013 YILINDA YAŞANMIŞTI Merkezi İstanbul’da bulunan bir güvenlik firmasının çalışanı olan Mehmet Vatan (33), 29 Mart 2013 tarihinde yaşadıkları Gaziantep’te bankalardan topladıkları parayı Merkez Bankası şubesine götürdükleri sırada, yanındaki mesai arkadaşı M.A.’yı kandırıp araçtaki bütün parayla ortadan kaybolmuştu. PARAYI KAYBETTİK DEMİŞLERDİ İhbar üzerine harekete geçen polis, Vatan’ın kendisi gibi güvenlik görevlisi arkadaşı Gökhan Arnavut ile birlikte kaçtığını belirledi. Toplam 7.5 milyon euro ile kayıplara karışan ikili, 4 ay sonra 30 Temmuz günü Gaziantep Adliyesine gelerek teslim olmuş, yanlarında çaldıkları paranın tek bir kuruşunu bile getirmemişti. Tüm parayı kaybettiklerini söyleyen ikilinin ifadesi polisi ve savcıyı şaşkına çevirdi. PARA BİTİNCE TESLİM OLDUK6 yıldır aynı yerde çalıştığını söyleyen 2 çocuk babası Mehmet Vatan, “Parayı götürürken bir an kendimi kaybedip çalmaya karar verdim. Sonra Gökhan’ı arayıp çağırdım. Paraları onun getirdiği araca aktarıp kaçtık. 17 bin euroya araba alacaktım ama satıcı vazgeçti. Gökhan’daki emanet arabayı da bırakınca araçsız kaldık. Sonra otostop yaparak Mersin’e giden bir tıra bindik. Adana’ya varmadan mola verdik. Restorana girdik. Ama isminin Murat olduğunu söyleyen tır şoförü peşimizden gelmedi. Dışarı çıkıp bakınca Murat’ı da tırı da bulamadık. Para dolu çanta ile birlikte ortadan kaybolmuştu” ifadelerini kullanmıştı. Arnavut ise “Parayı tırda kaybedince 1.5 ay boyunca plakasını almadığımız, sadece Mersin’e gideceğini bildiğimiz beyaz tırı aradık. Ayırdığımız 17 bin euro da bitince gelip teslim olduk” dedi. DİKKAT ÇEKEN GELİRLERİkili tutuklanırken, ‘parayı kaptırdık’ ifadesini inandırıcı bulmayan savcılık ve polis, soruşturmayı derinleştirdi. Şahıslar tutuklanarak cezaevine gönderilirken, polis ise aile bireylerini ve yakınlarını takibe aldı.  Her iki güvenlik görevlisinin de ailelerini yakın takibe alan polis, aileler hakkında çalışmalarını sürdürdü. Ailelerin gelirlerinde dikkat çeken hareketlerin olduğunu tespit eden ekipler, düzenledikleri operasyonla her iki aileden toplam 17 kişiyi gözaltına aldı. Ekipler ailelerin tüm mal varlıklarına el koydu. Yakalanan şahıslar, sorgularının ardından sağlık raporu için hastaneye, ardından ise Gaziantep Adliyesine sevk edildi..

KAYNAK: Haberlercom

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

Parse error: syntax error, unexpected '<' in /home/kilimrad/public_html/wp-content/themes/theHaberV2/footer.php on line 125