Gaziantep Gazeteciler Cemiyet 6. Basın Ödülleri Sahiplerini Buldu

Gaziantep Gazeteciler Cemiyet 6. Basın Ödülleri Sahiplerini Buldu

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti tarafından bu yıl Altıncısı düzenlenen Basın Ödülleri Yarışması’nda; Radyo Kategorisinde Kilim Radyo  ödüle layık görüldü.

 Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle geleneksel hale getirilen Basın Ödüller Yarışması töreni düzenlendi. Bu yıl 6’ncısı düzenlenen ve bir otelde yapılan ödül törenine; Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti milletvekilleri Nejat Koçer, Ahmet Uzer, Derya Bakbak, CHP milletvekilleri Bayram Yılmazkaya, İrfan Kaplan, ilçe belediye başkanları, siyasi parti ve STK temsilcileri ile gazeteciler katıldı.

AY: ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay, gecenin açılışında yaptığı konuşmada, Basın Ödülleri Gecesi´nin 6 yıl gibi bir sürede Türkiye genelinde ses getiren organizasyonlar arasına girmesinin sevindirici olduğuna dikkat çekti. Basının zor bir süreçten geçtiğinin altını çizen Başkan İbrahim Ay, “Çok önemli badireler atlatıyoruz. Sorunların çözümü için Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti  olarak  çok büyük mücadeleler verdiğimizi  hepiniz biliyorsunuz. Sizlerle daima buluşup istişareler ediyoruz. Çözüm yollarını  birlikte arıyoruz. Tüm bunları yaparken de  şehrimizin, ülkemizin meselelerini en sağlıklı  bir şekilde  aktarmaya  devam ediyoruz. Özellikle de bu coğrafyamızdan kaynaklı  yanı başımızda bir Suriye gerçeği var. Birçok meslektaşımız canı pahasına  sınırdaki gelişmeleri buradan tüm dünyaya aktarmaya devam  etti ve etmeye de devam ediyor. Bu zorlukları yaşarken  bizlere anlayış ve sabır gösteren  ailelerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu sebeple bu geceye büyük aile buluşması adı veriyoruz. Bu aile  buluşması en azından yılda bir kez de olsa  moral olsun istiyoruz” diye konuştu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, gelişen teknolojiye dikkat çekerek, ”Artık iletişim teknolojisinin zirve yaptığı bir dönemdeyiz. Teknoloji o kadar hızlı ilerliyor ki ellerimizdeki her bir cep telefonu birer fotoğraf makinesi ve birer kamera olmuş durumda. İnternet haberciliği ve sosyal medya yazılı basın ile birlikte daha da çeşitlenmiş durumda. Bu teknolojiyi iyi kullanmamız şeffaf toplum düzenine gidebilmemiz için benim gördüğüm en önemli şey beşeri sermaye işini ehline vermek gerekiyor” diye konuştu.

Gaziantep Valisi Davut Gül ise ödül alan tüm basın mensuplarını tebrik ederek, basının kentteki önemli gelişmeleri Türkiye’ye duyurduklarını ve kentte olumlu gelişmelerin daha çok olduğunu söyledi. Vali Gül, Gaziantep’in her alanda geliştiğini belirterek, bu gelişmeleri duyurmada yardımcı olan basın camiasına teşekkür etti.

Konuşmalardan, ardından 2019 yılı ödülleri açıklandı.  Radyo Kategorisinde  Kilim Radyo ödüle layık görüldü.

 Törende ayrıca, Yavuz Donat’a ‘onur’, Habertürk sunucusu Didem Arslan Yılmaz’a ‘yılın en iyi kadın program sunucusu’, NTV haber spikeri Ahmed Arpat’a ‘yılın en iyi erkek haber spikeri’, Kanal 7 program sunucusu Mehmet Acet’e ‘yılın en iyi erkek program sunucusu’, Fox televizyonundan İsmail Küçükkaya’ya ‘yılın en iyi sabah kuşağı’, Kanal D ana haber spikeri Buket Aydın’a ise ‘yılın en iyi kadın haber spikeri’ ödülleri takdim edildi.

Ödül törenin ardından sahne alan Coşkun Sabah, davetlilere parçalarını seslendirdi.

Ödül töreninin ardından unutulmaz şarkıların bestekarı olan ünlü sanatçı Coşkun Sabah sahne aldı. Coşkun Sabah, Türk müziğinin birbirinden güzel eserlerini Gaziantepli gazeteciler için seslendirdi. Sahnedeki performansı ile büyük alkış alan Coşkun Sabah´a şarkılarında sık sık davetliler de eşlik etti.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER