Kilis’te askeri bölgede yangın!

Kilis’te askeri bölgede yangın!

Kilis’te Fırat Kalkanı’nda görev yapan askerin barındığı geçici bölgede belirlenemeyen nedenle yangın çıkarken, Kilis Valiliği’nden konuyla ilgili açıklama geldi.

Kilis-Gaziantep karayolunun 15’inci kilometresinde bulunan ve askeri personelin kaldığı belirtilen geçici konteyner bölgesinde bir yangın meydana geldi. Mühimmat patlamalarının da yaşandığı öğrenilen bölgeye halen itfaiyenin yaklaşamadığı bildirildi.

PATLAMA SESLERİ KİLİS KENT MERKEZİNDEN DUYULDU
Patlama seslerinin Kilis kent merkezine kadar geldiği ifade edildi. Kilis-Gaziantep karayolu saat 04:00’ten bu yana kapalı.

YANGIN, KONTROL ALTINA ALINMAYA ÇALIŞILIYOR
Patlamaların da yaşandığı bölgede yangın, patlamaların sona ermesinin ardından itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

FIRAT KALKANI’NDAKİ GÖREVLİ BİRLİK

Kilis-Gaziantep karayolunun 15’inci klometresinde çıkan yangınının Fırat Kalkanı’nda görevli askerlerin barındığı geçici askeri birlikte olduğu belirtildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

Kilis-Gaziantep karayolunun 15 inci kilometresinde askeri birliğin barınma merkezinde yangın çıkmış, yangın rüzgarın etkisi ile mühimmatın bulunduğu depoya sıçrayarak patlamaya ve yangının büyümesine yol açmıştır. Herhangi bir can kaybı bulunmamaktadır. Dumandan hafif derecede etkilenen 10 askerimiz Kilis Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmış olup, Kilis ve Gaziantep İtfaiye ekiplerince söndürme ve soğutma çalışmalarına başlanmıştır.

a haber

Örnek Resim
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER