Marmaris’te Orman Yangını

Marmaris’te Orman Yangını

Muğla’nın Marmaris ilçesinde, Amazon Koyu, Bördübet ve Yedi Adalar mevkiindeki ormanlık alandan alevler yükseldi. Rüzgarın etkisiyle ilerleme kaydeden yangına müdahale ediliyor. 

Muğla’nın Marmaris ilçesinde, başlayan orman yangını kısa sürede geniş bir alana yayıldı. Bölgeden yükselen dumanları görenler, 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbarda bulundu. Alevler, rüzgârın etkisiyle yayıldı. AFAD, yangına toplamda bin 393 personel, 338 araç ve 35 iş makinesiyle müdahale edildiğini duyurdu. Bölgeye 2 adet mobil baz istasyonu sevk edilirken, İzmir’den müdahale bölgesine AFAD mobil koordinasyon tırı sevk edildi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da çalışmaları yerinde incelemek için bölgeye ulaştı. İki bakan yangın bölgesini havadan kontrol etti. 

Edinilen bilgiye göre, Amazon Koyu Bördübet Yedi Adalar mevkiindeki ormanlık alanda akşam saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye Muğla Orman Bölge Müdürlüğü yangın söndürme ekipleri sevk edildi. Ekipler havadan ve karadan yangına müdahalede bulunuyor. Yangın esnasında alevler Bördübet yolu üzerinde ekiplerin bekleme noktasını tehdit edince bölge acilen tahliye edildi. Bördübet ve Değirmenyanı bölgesinde alevlerin tehdit ettiği 30 ev tahliye edildi. 

Bakan Kirişci, gün ağarmasıyla birlikte 20 helikopter ve 14 uçak ile söndürme çalışmalarına havadan destek sağlanacağını bilgisini paylaştı. 

 

 

 

CNNTÜRK

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER