Yolcunun yanına oturunca otobüsten indirildi

Yolcunun yanına oturunca otobüsten indirildi

 

 

Gaziantep’de koronavirüs kapsamında otobüslerde denetimler sürüyor. Başka bir yolcu ile oturmanın uygun olmaması nedeniyle yan yana oturan yolculardan biri otobüsten indirildi.

 

İçişleri Bakanlığı’nca koronavirüsle mücadele kapsamında, 81 ilin valiliklerine gönderilen ek genelgeyle şehir içi ve şehirler arası çalıştırılan toplu taşıma araçlarında, kapasitenin yüzde 50’si oranında yolcu kabul edilmesi ve yolcuların birbiriyle temasının engellenmesi kararlaştırıldı.

Gaziantep’te, genelge kapsamında polis ve zabıta ekipleri, toplu taşıma araçlarında denetim yaptı. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda bulunan durakta ekipler, otobüse fazladan binerek, yolculardan birinin yanına oturduğunu görünce Aysel Geyik’i aşağı indirdi.

Genelge hakkında bilgi verilen Geyik, eşinin rahatsızlığı nedeniyle ilaç almak için dışarı çıktığını belirterek, “Kartımı da basmıştım. Param boşa gitti ama devletimin canı sağ olsun. Artık bir sonraki otobüse bineceğim” dedi.

Denetlemelerin olduğu bölgeyi inceleyen Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Cafer Yılmaz ise genelge kapsamında çalışmaların devam edeceğini söyledi.

 

Sabah saatlerinden itibaren ekiplerin otobüs şoförlerini ve yolcuları uyardığını belirten Yılmaz, şu ana kadar para cezası yazılmadığını dile getirdi.

dha

 

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Novel Kitap