HOCANIN KARARINA SAYGILIYIM

HOCANIN KARARINA SAYGILIYIM

Gaziantep Futbol Kulübü’nün başarılı kalecisi Günay Güvenç Alanyaspor maçı öncesi konuştu. Kale pozisyonunun çok kritik bir yer olduğunu belirten Günay Güvenç; “ Tabiki kalede durmak isterim. Ancak egoları bir tarafa bırakmak ve hocanın kararına saygı göstermek lazım” dedi.

 

“Trabzon’dan en az 1 puan almak istiyorduk olmadı.” diyen Günay Güvenç; “ Trabzon’da ilk yenilen takım biz değiliz herhalde. Sonuç tabiki 4-1 olunca kötü görünmeye başladı.

Ama genel anlamda devreden sonra iyi girdik maça 2-1’i yakaladık. Topa sahip olan bizdik. Bir kaç şans geldi onları değerlendiremedik ve taraftar baskısıyla Trabzonspor 3’ü buldu ve yenildik. Ama objektif baktığımızda yenildiğimiz takımlar bugüne kadar belli. Bütçesi yüksek olan takımlardı. Hiç bir kriz görmüyorum şu an takımda. Bu haftaki Alanyaspor maçına odaklandık.

Sakatlarımız var bu aralar. Onlar tedavi görüyor zaten. Alanyaspor maçına gelirsek çok zor bir maç olacak. Sezon başı zaten kendi açımdan baktığımda demiştim zaten Alanyaspor çok güçlü birtakım. 3 senedir yaklaşık birlikte oynayan bir takıma karşı oynayacağız. Ama biz evimizdeki oynadığımız maçlarda Başakşehir maçı dahil iyi oynadık iyi savaştık. Herşey savaşmayla başlıyor. Kötü günde olabilir bir oyuncu herkes hatabilir ama savaşmak için hiç bir engel olmuyor futbolda. Hocamızın önderliğinde Alanyaspor maçını taraftarlarımızla kazanmak istiyoruz.

YABANCI SEVDASI

DAHA BÜYÜK

Taraftarlar özellikle Türk futbolcularına çok sahip çıkıyorlar. Çok sevindiğim bir konu bu. Genelde Türkiye’de kulüplerde yabancı sevdası daha büyüktür. Taraftar bana sevgi gösteriyor bende geçen sezon olmak üzere buradaki ilk 6 haftalık seride ki performansımı geri vermek istiyorum onlara ve kulübüme. Kale pozisyonu çok kritik bir pozisyon. Tek bir pozisyon var. Sağı solda solu salda oynatabilirsin ama kaleciyi alıp bir yerde oynatamazsın.

TABİKİ ÖNCELİĞİM

BENİM OYNAMAM

Hocamız kale konusunda kararını veriyor. Biz ona saygı duyuyoruz. Kalede kim durursa elinden geleni yapıp takıma yardım etmek istiyor. Tabiki önceliğim benim oynamam. Ama burada takımın menfaati daha önemli. Egoları bir tarafa bırakmak lazım. Hocanın kararına saygı göstermek lazım. Ben saygı gösteriyorum. Geldim geleli ilk defa yedekteydim. Herşey bir tecrübe. İkimizinde iy iseviyede kaleciler olduğuna inanıyorum. Hoca nasıl görürse biz Gaziantep için elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK: GAZİANTEP GÜNEŞ

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Novel Kitap