MÜJDEYİ SEZER CİHAN VERDİ

MÜJDEYİ SEZER CİHAN VERDİ

Gaziantep Futbol Kulübü Başkan Yardımcısı Sezer Cihan kulübün yeni tesis projesi ile alakalı bilgilendirme yaptı. Başkan Vekili Sezer Cihan tesislerin bulunduğu yere iki adet futbol sahasının yapılacağını ve bu sahaların aynı zamanda amatör futbol müsabakalarınında oynayabileceği bir yer olacağını ifade etti.

Mülkiyet sorununu çözdüklerini ve önümüzdeki hafta ihaleye çıkılacağını belirten Başkanvekili Sezer Cihan: “Tesisleşme projesi tamamlandığında.

Alt yapıda futbolcularımızın konaklayacağı şekilde bir yere dönüşecek. Eskiden aba güreşlerinin yapıldığı ve şu anda kullanılmayan bir alanımız var. Büyükşehir Belediyesi’ne ait. Bu projeyi hayata geçirmek için etraftaki mülkiyet sorununu çözmemiz lazımdı. Etrafındaki mülkiyet sorununu çözdük.

Ve bir proje hazırladık. A takım buradan antrenman sahalarına yazı var kışı var riski var. Hemen antrenman sahalarının yanında A takım hizmet binası dedik. Bu konaklamanında yapılacağı bir tesis.

Hemen yürüyüş mesafesinde de antrenman sahaları. Aynı zamanda da kampada takımımız burada girecek.

Yani otelde değil burada sessiz ve yeşil bir ortamda olacak. ” dedi.

 

6-8 AY İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in büyük desteğinin olduğunu belirten Başkanvekili Sezer Cihan: “İki adet yeni futbol sahası yapacağız hemen bu bölüme. Gaziantep’teki amatör futbol kulüplerimizinde maçlarını yapacağı yerine göre alt yapımızın kullanacağı tesis yapıyoruz. Soyunma odaları ve ihtiyaçların giderileceği yerler ve tribün olacak.

Gelecek hafta içerisinde Büyükşehir Belediyemiz bunun ihalesine çıkıyor. 6-8 ay içerisinde bu sahalar kullanıma hazır hale gelecek. Gençlik ve Spor Bakanımız ile toplantımız olmuştu.

 

Projenizi yapın ve getirin bize arzedin dediler. İnşallah sayın bakanımıza gideceğiz. İnşallah devletimizin desteğiyle bu tesislerimizi tamamlamız olacağız. Başkanımız Fatma Şahin’inde çok desteği var. Ne gerekiyorsa yapalım dedi. ” şeklinde konuştu. 

 

 

KAYNAK GAZİANTEP GÜNEŞ

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER