Fıstık bitti, Sıra Zeytin Hırsızlığında

Fıstık bitti, Sıra Zeytin Hırsızlığında

 Gaziantep ne çekiyorsa hırsızlardan çekiyor..A+A-Ev ve işyerleri derken son zamanlarda fıstık ve zeytin hırsızları türedi.. Fıstık üreticilerinin ardından, zeytin üreticilerinin de başları hırsızlarla belada. Zeytin bahçelerine dadanan hırsızlar, çete halinde  mahsulü toplayıp götürürken olan da üreticinin emeğine, alın terine oluyor. Zeytin üreticilerinden Mehmet Pamuk, fıstığın ardından zeytinlerinin de hırsızlar tarafından çalınmasına isyan etti.

 ELİ KOLUNU SALLAYARAK SATIYORLAR

Pamuk, hırsızlıkların önüne geçilebilmesi için hırsızların bu ürünleri elini kolunu sallayarak satamamasının sağlanması gerektiğini söyledi. Pamuk, “Form düzenlenmeli, Mal sahibi tapusu ile, Muhtar ve azalara müracat ederek kaç ton ürünü var ise onaylatmalı ve o belge ile, komisyoncular halde alabilmeli. Ürünün nereden geldiği ıspat edilebilmelidir” dedi.İKİ ARAÇ VE 10-15 KİŞİYLE GELMİŞLERZeytinli Ulumahserede Eski Köy Yeni mahalle de bulunan, 12 Dönüm içinde Zeytin ağaçlarınden zeytin çalındığını belirten Pamuk, “Pazar günü, güne aydın başlayalım dedik ama maalesef Hırsızlar yine rahat bırakmadı. Zeytinlerimiz çalındığı gibi ağaçlarıda telef etmişler. Asfat üzeri şehire 12 km mesafe ve etrafı nerede ise şehir içi gibi önünde arkasında çit olduğu halde hırsızlığa kadın erkek ortalama 10, 15 kişilik bir çete, iki araç, biri Siyah Wosvagen Kedi, Diğeri Giri Ford Connect ile soyguna gelmişler, araziyi kontrol sırasında, yarıdaki ortağım üslerine gidince silahlarla karşılık vermiş ve araçlarına atlayıp, çaldıkları ile gitmişler” diye konuştu.

ÜRÜNÜN NEREDEN GELDİĞİ ISPAT EDİLMELİ

Fıstıkta olsun, zeytinde olsun yapılması gerekenin hırsızların çaldıkları ürünleri ellerini kollarını sallayarak satamaması gerektiğini söyleyen Pamuk, ”Emeği ver elin adamı götürsün. Bu tür hırsızlıkların önüne geçilmesi için form düzenlenmeli, Mal sahibi tapusu ile, muhtar ve azalara müracat ederek kaç ton ürünü var ise onaylatmalı ve o belge ile, komisyoncular halde alabilmeli. Ürünün nereden geldiği ıspat edilebilmelidir. Benzer uygulama ormanda ağaçlar için yapılmaktadır” dedi.

GAZİANTEP 27 HABER MERKEZİ

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Novel Kitap