Gaziantep Üniversitesi’nin kuruluş yıldönümü

Gaziantep Üniversitesi’nin kuruluş yıldönümü

Gaziantep Üniversitesi’nin kuruluş yıldönümü

GAZİANTEP,(DHA)- GAZİANTEP Üniversitesi’nin (GAÜN) kuruluşunun 44’üncü yıl dönümü nedeniyle tören düzenlendi.
GAÜN Çobanevi Sosyal Tesisi’nde düzenlenen törene; Vali Yardımcısı Uğur Aladağ, GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, GAÜN rektör yardımcıları Prof. Dr. Metin Bedir ve Prof. Dr. Şehmus Demir ile öğretim üyeleri ve görevlileri katıldı. Törende emekliye ayrılan, 25 hizmet yılını dolduran ve yeni göreve başlayan idari personellere Rektör Prof. Dr. Ali Gür tarafından plaket ve belge takdim edildi. Rektör Prof. Dr. Ali Gür, Gaziantep Üniversitesi’nin 107 ülkeden 3 bin 750’si yabancı 52 bin öğrenci ve 3 bin akademik ve idari personeliyle büyük bir aile olduğunu söyledi.
Ailelerin dönem dönem bir araya geldiğini, paylaştığını ve mutlu olduğunu söyleyen Prof. Dr. Gür, Gaziantep her zaman birlikte paylaşımlarıyla başarıyı kazanan bir şehir olduğunu ve Gaziantep Üniversitesi’nin Gaziantep’in güzide üniversitelerinden birisi olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Gür, şunları söyledi:
“Gaziantep Üniversitesi’nde de farklı fikirleri harmanlayarak, çalışanlarının söyleşmesinden en yüksek akademik ve idari personeline kadar hepsini bir arada, barışık yaşatan bir Üniversite. Bununla mutlu oluyoruz, çünkü bizim mutluluğumuz sizin mutluluğunuzdur.”

hürriyet.com.tr

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER