Kırsal mahallede resim atölyesi

Kırsal mahallede resim atölyesi

DHA

ÜNLÜ sanatçı Ahmet Güneştekin, Gaziantep’in 5 farklı bölgesinden gelip Çapalı kırsal mahallesinde toplanan çocuklarla buluştu. Yaklaşık yüz çocuğun katıldığı resim atölyesinde çocuklar ünlü sanatçıyla birlikte resim yaptı.

Gaziantep Yesemek Rotary Kulübünün düzenlediği ‘İlham Veren Buluşmalar’ etkinliği kapsamında kırsal mahalle çocukları sanat dünyasının önemli isimlerinden Ahmet Güneştekin’le buluştu. Gaziantep’in Şahinbey ilçesine bağlı Çapalı mahallesindeki sanatsal etkinliğe yaşları 5 ile 15 arasında değişen yaklaşık yüz çocuk katıldı.

Ressam Ahmet Güneştekin, sanatın özgür düşüncenin ürünü olduğunu belirtirken, “Resim yapmaya başladığınızda istediğiniz rengi ve deseni kullanabilirsiniz. Hayalinizde ne varsa onu yapabilirsiniz. Ne düşünüyorsanız onu çalışın. Bugün tamamen özgürsünüz çocuklar” dedi.

Konuşmanın ardından Güneştekin, çocuklar ile atölyede 2 saat resim yaptı.

Gaziantep Yesemek Rotary Kulübü Başkanı Dinçer Uğurluer, etkinlikte ünlü ressamı Gaziantepli çocuklarla buluşturmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Çok güzel bir etkinlik oldu. İlham olabildiysek, küçücük kalplere sanata dair bir tohum ekebildiysek ne mutlu bize. Değerli sanatçı Ahmet Güneştekin tevazusu ve çocukları yürekten kucaklaması ile sadece çocuklarımıza değil bizlere de ilham kaynağı oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Novel Kitap