Öğrencilerden Vali Gül’e Yemek Şikayeti

Öğrencilerden Vali Gül’e Yemek Şikayeti

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı Ümmü Gülsüm Kız Yurdu’nda kalan öğrenciler iftarda menünün az olması ve yemeklerin kötü olmasından dolayı isyan etti. Gaziantep Üniversitesi öğrencilerinin kaldığı Ümmü Gülsüm Kız Yurdu’nda yemeklerin kötü ve az çıktığını iddia eden bir kız öğrenci, sosyal paylaşım sitesi twitter’den yurtların bağlı olduğu Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Gaziantep Valisi Davut Gül’ü de etiketleyerek tweet mesajı attı.

HANGİ YURT BURASI?

Yurtta kalan bir kız öğrenci ‘3000 kişilik kız yurdunda iftar menüsü. Tüm gün oruç tutuyorsun açsın ve iftarda yemek yok. İlla çeşit olması için üst düzey birileri mi olmalı? Artık buna bir çözüm bulunmalı’ yazısı ve yurdun dolabında bulunan yemekleri paylaşan bir fotoğrafla paylaşım yaptı. Paylaşımı gören Vali Davut Gül, öğrenciye ‘Hangi yurt burası?’ diyerek cevap yazdı. Öğrenci de Vali Gül’e, ‘Gaziantep Üniversitesi kampüs içi Ümmü Gülsüm Kız Yurdu’ olduğunu söyledi.

KYK DESTEK HESABI DA DURUMA EL ATTI

Öte yandan Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü Kurumsal Destek hesabı da paylaşıma yanıt vererek, ‘Belirtmiş olduğunuz konu tarafımızca araştırılacaktır’ ifadelerine yer verdi.

GÜNEŞ GAZETESİ

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Novel Kitap