Sicili bozana kredi yok!

Sicili bozana kredi yok!

S.S. 13. Bölge Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Ömer Yılmaz, yönetim kurulu ve denetim kurulu üyeleri ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Faiz oranlarının düşmesi ile birlikte birçok esnafın kredilerden faydalandığını belirten Ömer Yılmaz sicilini bozan, ödemelerini gününde yapamayan esnafa destek olamadıklarını söyledi. Yılmaz esnafları uyararak “Ödemelerinizi günü gününe yapın” dedi.

Birlik Başkanı Ömer Yılmaz, konuşmasına Akkent Cami inşaatında iskelenin çökmesi sonucu göçük altında hayatını kaybeden İnşaat Mühendisi Korkut Küçükcan’ı anarak başladı. Küçükcan’a Allah’tan rahmet dileyen Yılmaz, sevenlerine ise başsağlığı diledi.

YILMAZ: “KREDİLERİMİZ ESNAFIMIZA BÜYÜK ORANDA FAYDA SAĞLADI”

Geçtiğimiz aylarda faizlerin bir anda arttığını hatırlatan Ömer Yılmaz, “Hepinizin bildiği gibi 2019 yılı içerisinde ekonomimize yapılan müdahaleler, dövizin aşırı yükselmesi ve faizlerin dalgalanması neticesinde kooperatiflerin kredi faiz oranlarını da etkilemiş, faizler yıllık yüzde 8 oranına çıkmıştı. Bu dönemden sonra Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz ve TESKOMB genel başkanımızın gayretleriyle banka komisyonları düşürülmüş faizler de 2 puan düşürülerek yüzde 6 olarak uygulamaya başlamıştır. Kredilerimiz esnafımıza büyük oranda fayda sağlamıştır. Biz esnaflarımıza olan bu desteklerinden dolayı başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimize ve TESKOMB Genel Başkanımız A. Kadir Akgül ‘e esnafımız adına şükranlarımızı sunuyoruz. İnşallah gelecekte de esnafımıza olan desteklerin devamını diliyoruz” dedi.

KOOPERATİFLER ESNAFIMIZIN İKİNCİ ADRESİDİR

Yılda yaklaşık 1 trilyon TL civarında kredi kullandırdıklarını söyleyen Yılmaz açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Gaziantep 13. Bölge Birliğine 17 kooperatif kayıtlı olup, Kilis ilimiz ve ilçelerimizle birlikte 50 yılı aşkın bir süredir yüz binlerce esnafımıza hizmet verdik. Şuanda bölgemiz kooperatiflerinden 25000 civarında esnafımız kredi kullanmaya devam etmektedir. Kooperatiflerimiz ayda 65 milyon TL, yılda yaklaşık 1 trilyon TL civarında kredi kullandırmaktadır. Kooperatifler esnafımızın ikinci adresidir. İşini geliştirecek, potansiyelini artıracak, ihtiyaç sahibi esnafımıza 17 kooperatifimizin değerli başkanlarıyla hizmet etmeye devam ediyoruz.

ÖDEMELERİNİZİ GÜNÜ GÜNÜNE YAPIN

Biz esnafımıza destek olmak için çaba sarf ederken maalesef sicilini bozan, ödemelerini gününde yapamayan esnafımıza destek olamıyoruz. Bu noktada esnafımız kredi kartlarını çek, senet, banka kredileri gibi ödemelerini düzenli yapmazlarsa ne kooperatiflerden ne de bankalardan faydalanmaları mümkün olmuyor. Kredilere artık sistem onay veriyor. Bizler de kooperatif başkanları olarak üzülerek yardımcı olamıyoruz. Esnaf kardeşlerim ödemelerini günü gününe yapsınlar. Ben esnaflarımıza bu hususlara dikkat etmelerini rica ediyorum.”

 

gaziantep güneş

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Novel Kitap