Tahmazoğlu alkışı haketti

Tahmazoğlu alkışı haketti

Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan ve şehrin trafiğini rahatlatacak olan Düztepe-Akkent Mahallesi arasındaki 6 şeritli yolun açılışı yapıldı.

A+A- 

Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “40 yıllık bir hayal olan bu yolun genişletilmesi gerçekleşmiş oldu. Allah bizlere nasip etti. Bu yola Gaziantep’imizin ihtiyacı olduğu için arkadaşlarımız ile birlikte birinci ve ikinci etabın 5-6 yıl süren bir emekle tamamlanması sağlandı” dedi. Şahinbey Belediyesi ilk olarak  Dr. Ersin Aslan Devlet Hastanesi ve Düztepe arasındaki yolun genişletme çalışmasını tamamlamış 2 şeritli yolu 6 şeritte çıkarmıştı. Bu yolun devamı olan Özdemirbey Caddesi ikinci etap çalışmaları da tamamlanıp, 2 şeritten 6 şeritte çıkartılarak, vatandaşın hizmetine sunuldu.

ÇOK ÖNEMLİ BİRYOL

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Özdemirbey Caddesi ikinci etap çalışmalarının tamamlandığını belirterek, “Bu yol Gaziantep ve Şahinbey için çok önemli bir yol. Çünkü Gaziantep’i kuzey-güney olarak bağlayan tek yol.  Karataş’ı Yeşilvadi’yi, Düztepe’yi yani Şahinbey ile Şehitkamil’i birbirine bağlayan tek yol olma özelliğine sahip.  Karataş’ta yapılan ve önümüzdeki yıl hizmete girecek olan 1875 yataklı Şehir Hastane ’sinin yapımıyla bu yolun önemi daha da arttı. Hastaneyi kullanmak için herkes bu yolu kullanacak. Bu yola ilgili çalışmalarımız daha bitmedi. Büyükşehir Belediye Başkanımız ile yaptığımız istişareler sonrasında bu yola battı çıktı yapacağız.  Bu konuyla ilgili araştırma çalışmaları devam ediyor. Ayrıca Dutluk’ ta da üç katlı viyadüklü bir kavşak çalışmamız olacak bu konuda da gerekli çalışmalar yapılıyor. İnşallah oda tamamlandıktan sonra Karataş’a kadar hiç durmadan ışıksız bir şekilde vatandaşlarımız yoluna devam edebilecek” dedi.

HABER MERKEZİ

 

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

Parse error: syntax error, unexpected '<' in /home/kilimrad/public_html/wp-content/themes/theHaberV2/footer.php on line 125