Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü Vatandaşı Bilgilendiriyor

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü Vatandaşı Bilgilendiriyor

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri kurduğu stantlarla UYUMA, KADES, SİBERAY uygulamaları ve hırsızlık, dolandırıcılık gibi konularda vatandaşı bilgilendirmeye devam ediyor.

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğüne baÄŸlı AsayiÅŸ, Toplum Destekli Polis, Siber ve Çocuk Åžube Müdürlüğü personeli vatandaÅŸların en yoÄŸun olduÄŸu Balıklı Meydanı’nda kurduÄŸu stantlarda, aile içi ÅŸiddetin ve kadına ÅŸiddetin önlenmesi konusunda farkındalık oluÅŸturmak hedefiyle KADES, teknolojik imkanlar aracılığıyla uyuÅŸturucu ile mücadelede vatandaÅŸ duyarlılığını oluÅŸturmak için UYUMA, teknoloji bağımlılığını ve siber zorbalığın önüne geçmek, güvenli ve bilinçli internet kullanımını saÄŸlamak için SÄ°BERAY uygulaması hakkında bilgi verdi. DiÄŸer yandan ise asayiÅŸ olaylarına da dikkat çekmek adına hırsızlık, dolandırıcılık gibi konularda da vatandaÅŸlar yoÄŸun olarak bilgilendirdi.

Gaziantep çok güvenli yaÅŸadığımız yerden daha rahat gezebiliyoruz”

Gaziantep‘te vatandaÅŸların bilgilendirilmesi konusunda Gaziantep Ä°l Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarından memnuniyet duyduklarını söyleyen Pınar Keser, “Ä°nsanlar ellerinde yüklü miktarda parasıyla ya da altınlarıyla gezebiliyor. Gaziantep çok güvenli kendi yaÅŸadığımız yerden daha rahat gezebiliyoruz. Gaziantep’in güvenliÄŸi adına ekiplerin bu çalışmasını çok güzel bulduk. 2 haftadır buradayız ve her hangi bir sorun yaÅŸamadık. Daha önceden geldiÄŸimizde yüklü miktarda para ile gezdiÄŸimizde korkuyorduk. Bu defa çok rahatız ve memnunuz. Gaziantep’in tüm emniyet çalışanlarına teÅŸekkür ederiz” diye konuÅŸtu. – GAZÄ°ANTEP

kaynak: haber.com

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER