Gaziantep’te Arpa ve Buğday Hasadı Başladı

Gaziantep’in Yavuzeli ilçesinde arpa ve buğday hasadı başladı. Biçerdöverlerin yoğun mesaiye başladığı ilçede Ziraat Odası Başkanı Bekir Sakar hasadın hayırlı ve bereketli olmasını diledi.

 

Gaziantep’te 2024 yılı hasat mevsimi başladı. Hasat mevsiminin başlamasıyla Gaziantep’in Yavuzeli ilçesinde biçerdöverlerin de mesaisi başladı. Sabahın erken saatlerinden itibaren tarlara gelen biçerdöverler, ilçe ekonomisinde önemli bir yere sahip olan arpa ve buğdayı hasat ediyor.

 

“Bol kazançlı, bereketli bir hasat olsun”

 

2024 yılı hasat mevsiminin hayırlı olmasını dileyen Yavuzeli Ziraat Odası BaÅŸkanı Bekir Sakar, “2024 yılı arpa ve buÄŸday hasat mevsimimiz baÅŸladı. Ä°lçemize, kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz. Hasadımız bereketli olsun. Çiftçimize bol kazançlar diliyorum” dedi.

 

“Biçerdöverlerimiz yoÄŸun ÅŸekilde çalışıyor”

 

Biçerdöver operatörü ÖkkeÅŸ Çelik hasat mevsiminin gelmesiyle yoÄŸun mesaiye baÅŸladıklarını ifade ederek, “Bu yılın hasat mevsimi baÅŸladı. Biçerdöverlerimiz yoÄŸun ÅŸekilde çalışıyor. Yavuzeli ilçemize hayır ve uÄŸurlu olsun. Verim iyi gibi duruyor, bereketli bir yıl olsun çiftçilerimiz ve bizler için” diye konuÅŸtu.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER