Gaziantep’te bayram öncesi tarihi geçmiş 5 ton şekerleme ele geçirildi

Gaziantep’te bayram öncesi tarihi geçmiş 5 ton şekerleme ele geçirildi

Gaziantep’te Şahinbey Belediyesi zabıta ekiplerinin denetimlerinde bayram öncesi piyasaya sürülmek istenen 5 ton 50 kilo tarihi geçmiş ve bozulmuş şekerleme ile kuruyemiş ele geçirildi. Ele geçirilen ürünler imha edilirken olayla ilgili şüpheliler hakkında adli ve idari işlem başlatıldı.

Gaziantep’te Şahinbey Belediyesi zabıta ekipleri bayram öncesi pek çok noktada denetimlerini artırdı. Ekiplerin denetimleri kapsamında şüpheli bir iş yerine baskın yapıldı. Söz konusu iş yerinde ekiplerin yaptığı aramalarda bayram öncesi piyasaya sürülmek istenen 5 ton 50 kilo tarihi geçmiş ve bozulmuş şekerleme ile kuruyemiş ele geçirildi.

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Åžahinbey Belediye BaÅŸkanı Mehmet TahmazoÄŸlu, “Zabıta ekiplerimiz, ilçemizin birçok noktasında denetimlerine aralıksız devam ediyor. Bugün yapmış olduÄŸumuz denetimlerde ele geçirilen 5 ton 50 kilogram son kullanma tarihi geçmiÅŸ ve bozuk ÅŸekerleme ile kuruyemiÅŸ imha edildi. VatandaÅŸlarımızın saÄŸlığını ve güvenliÄŸini suistimal edenlere geçit yok” ifadelerine yer verdi.

Ele geçirilen tarihi geçmiş şekerleme ve kuruyemiş imha edilirken olayla ilgili şüpheliler hakkında adli ve idari işlem başlatıldığı öğrenildi.

KAYNAK: GAZİANTEP  İHA

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER