ŞAHİNBEYLİ ÖĞRENCİLERDEN MUHTEŞEM TABLOLAR

ŞAHİNBEYLİ ÖĞRENCİLERDEN MUHTEŞEM TABLOLAR

 

Şahinbey Belediyesine bağlı Özgecan Hanımlar Yüzme Havuzu Spor ve Kültür Merkezi’nde minik öğrenciler kendi yaptıkları resimleri sergilediler.

Sosyal Tesislerinde ve Gençlik Merkezlerinde her yaştan vatandaş için çeşitli imkânlar sunan Şahinbey Belediyesi geleceğin ressamlarını yetiştiriyor. Özgecan Hanımlar Yüzme Havuzu Spor ve Kültür Merkezi’nde eğitim alan ilköğrenim ve ortaokul öğrencilerinden oluşan 30 kursiyer akrilik, karakalem, guaj, kuru ve sulu boya teknikleri ile yaptığı resimleri sergilediler.

EĞİTİMİMİZ İLKOKULDAN BAŞLIYOR

Özgecan Hanımlar Yüzme Havuzu Spor ve Kültür Merkezi öğretmenlerinden Özlem Yılmaz çeşitli yaş gruplarına eğitim verildiğini ifade ederek “Çocuk ve karma grubumuzla açtığımız sergimizde öğrencilerimizin resimlerini görmek beni oldukça mutlu etti. Eğitimimiz ilkokuldan başlıyor, ortaokul ve lise düzeyine kadar eğitim verdiğimiz öğrencilerimiz var. Bu sergimiz ilk ve ortaokul öğrencilerimizden oluşan kursiyerlerimizin sergisi. Bizlere bu imkânı sunan Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

ÇOCUKLAR HAYALLERİNİ RESME DÖKÜYOR

Minik kursiyerlerin haftanın 5 günü eğitim aldığını ifade eden eğitmen Delal Ok “Resim sergisinde resimlerini sergileyen çocuklarımız kadar heyecanlıyım. Çok güzel bir sergi oldu. Bu sergi için yaklaşık bir yıldır emek veriyoruz. Resimlerde çocuklarımız hayal dünyalarını yansıtıyorlar. Bu nedenle resim kursunun ayrı bir önemi olduğunu düşünüyorum” dedi.

RESİM YAPMAYI ÇOK SEVİYORUM

Kursiyerlerden Ali Kerem Çekiç, herkesi resim kursuna eğitim almaya davet ederek “Beşinci sınıfa gidiyorum resim sergisinde iki resimim sergileniyor. Resim yapmayı çok seviyorum. Çok güzel ve rahatlatıcı bir bölüm herkesi de resim kurslarına bekliyorum” dedi.

ÇOK GÜZEL BİR SERGİ

Resim sergisini gezen Yasemin Kirişçi öğrencilerin yaptığı resimleri başarılı bulduğunu ifade ederek, “Öncelikle Şahinbey Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. Açtığı bu kurslarla çocuklar çok iyi eğitim alıp muhteşem resimler yapmışlar. Çocuklar hayal güçlerini canlandırarak resimlere yansıtmışlar. Harika bir sergi olmuş. Hepsinin emeğine sağlık” dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER